Čertovsky dobrý plážový volejbal

Tento podtitulok niesol už tradičný ULALA CUP, každoročne posledný turnaj  plážovej sezóny, ktorý sa konal opäť 1. septembra. Niektorí hráči seba a ostatných pobavili tým, že prišli v maske čerta, prípadne si nasadili len čertovské rožky. Okrem volejbalu je tento turnaj hlavne o zábave na piesku i mimo neho.

01dsc_0022dsc_0029dsc_0033

Avízované slnečné počasie prilákalo na plážové ihriská pri ZŠ Rázusova v Čadci síce iba 16 záujemcov z Čadce, Kysuckého Nového Mesta, Žiliny a Považskej Bystrice, ale vôbec to neubralo na kvalite hry. Hráči vytvorili žrebovaním 8 dvojíc, ktoré si zahrali v dvoch štvorčlenných skupinách systémom každý s každým. Poradie v základných skupinách určilo nasadenie všetkých tímov vo štvrťfinále. Po semifinálovom kole sa vyprofilovali dvojice, ktoré si zahrali o 3. miesto a finále. Najviac sa darilo dvojici Andrej Pecár (Čadca) a Adam Ondreáš (Kysucké Nové Mesto),  ktorá to dotiahla až do finále a po vyhratom zápase nad dvojicou Iva Kardošová (Považská Bystrica) a Ján Maslík (Žilina) sa umiestnila na 1. mieste.  Ivka s Jančim sa museli uspokojiť so striebrom.

dsc_0041dsc_0052dsc_0122dsc_0192dsc_0201dsc_0224

V zápase o 3. miesto sa na piesku stretli  Lukáš Valkovič (Čadca) a Jaroslav Paller (Žilina) proti dvojici Majka Ondrejková a Mirka Oravcová (Čadca). Po veľmi napínavom zápase  medzi mužskou a ženskou dvojicou  to nakoniec skončilo šťastnejším koncom pre Majku s Mirkou a tešili sa z bronzu. Zemiaková medaila tak ostala Lukášovi s Jaroslavom.

dsc_0236dsc_0240dsc_0241dsc_0242dsc_0246

Ostatní hráči, ktorých obišlo šťastie a nepostúpili do zápasov o umiestnenie vytvárali výbornú divácku kulisu finalistom. Turnajová rozlúčka s pieskom tak vyšla na výbornú.

dsc_0138

Pridaj komentár